Testovanie na pandemické ochorenie COVID-19 patrí k najdiskutovanejším témam v spoločnosti. Objavuje sa niekoľko teórií, podľa ktorých je testovanie rizikové až životu nebezpečné. K tomuto názoru sa najnovšie pridal aj spevák Martin Jakubec.

Martin Jakubec pred týždňom zverejnil video, kde chcel upozorniť na škodlivosť testovania na ochorenie COVID-19. „Stop testovaniu špachtľou do nosa. Pravda o narušení membrány, ktorá môže človeka nakaziť COVIDOM19 účelne! Tento model má zvyšovať podiel nakazených pre štatistiku a strach ľudí. Hazard s ľudským zdravím v priamom prenose,“ napísal miláčik postarších dám k videu.

36-ročný spevák je presvedčený, že testovanie spôsobí viac problémov ako úžitku. Vyjadrenia Jakubca však nepríjemne prekvapilo všeobecnú lekárku Janu Bendovú. Tá absolútne odmieta tvrdenia, že by špachtľa pri testovaní prepichla mozgové blany alebo vložila do mozgu čip.

Doktorka známa z markizáckej relácie Teleráno netajila hnev. ,,Adrenalín mi dnes do výšin dostal Martin Jakubec, ktorý bez akejkoľvek znalosti anatómie ľudského tela vo videu veľmi „odborne“ vysvetľuje, ako sa vatovým tampónom pri výtere poškodzuje imunita a robí diera do mozgu. POZOR na šíriteľov takýchto konšpirácií, ktorí sa týmto konaním len snažia zvýšiť svoju sledovanosť, ale nenesú žiadnu zodpovednosť za následky svojho konania. Obávam sa, že na to doplatíme,“ upozornila Bendová na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Vyjadrenie Martina Jakubca

Zdroj: YT/Martin Jakubec  |  Foto: YT/Martin Jakubec, Asinko, IG/mudrbendova