Wimbledon je často označovaný za najvýznamnejší tenisový turnaj sveta. Jeho tradícia siaha až do 19. storočia a viaže sa k nemu viacero zásad, ktoré sa dodržiavajú do bodky. Z niektorých sa dokonca zastavuje rozum. Tento rok však organizátori kvôli počasiu urobili výnimku.

Jedna z tradičných zásad hovorí, že londýnsky grandslam (Wimbledon) sa rovnako ako ostatné grandslamové turnaje hrá dva týždne, pričom však vo Wimbledone tradícia hovorí, že v prvú nedeľu sa nehrá. Nikdy! No anglické počasie je tak trochu svojské. A tento rok obzvlášť. Dnes je šiesty hrací deň, no už po štvrtýkrát je program narušený dažďom, čo samozrejme, podmieňuje vznik sklzov. O tomto čase malo byť odohraných oveľa viac zápasov, predovšetkým vo štvorhrách sa mešká oproti plánom o celé kolo!

[sociallocker]Organizátori tak po dvanástich rokoch a celkovo len štvrtýkrát v histórií porušili toto striktné pravidlo. Hrať sa bude aj v prvú nedeľu, teda zajtra.

Verme, že nedeľa a aj budúci týždeň už bude tenisu viac priať. V hre je ešte stále aj Lukáš Lacko, ktorého zápas proti Chorvátovi Čiličovi je prerušený za stavu 0:2 na sety. V ženskom pavúku máme ešte dvojité zastúpenie.

Zdroj: wimbledon.com | Foto: Facebook[/sociallocker]