V 45 okresoch na území Slovenska aktuálne prebieha tretí víkend testovania občanov na koronavírus. Kým pilotnej akcie sa zúčastnili len Orava a Bardejov, uplynulý víkend sa podrobila previerke celá krajina. Okresy, kde bolo menej ako 0,7 % pozitívnych prípadov, sa napokon druhému kolu vyhli.

V týchto chvíľach prebieha druhé kolo testovania Slovákov na koronavírus, pričom ministerstvo zdravotníctva už pozná výsledky z ukončenej soboty. V tzv. “červených okresoch” sa občania opäť podrobili testovaniu na pľúcne ochorenie Covid-19 a túto možnosť využili aj tí, ktorí sa prvého kola nezúčastnili. Výnimku z celoplošnej akcie pod názvom Spoločná zodpovednosť pritom majú deti do 10 rokov, seniori nad 65 rokov, autisti, onkologickí pacienti, ako aj tí, ktorým to neumožňuje zdravotný stav či občania s pozitívnym testom z posledných 90 dní.

Potom, čo Jaroslav Naď oznámil, že v nedeľu (8. novembra) bolo otvorených 99,96 % plánovaných odberových miest, spolu s Igorom Matovičom ozrejmili verejnosti aj výsledky zo soboty. 7. novembra sa nechalo v rámci celoplošného testovania na ochorenie Covid-19 preveriť 1 297 571 ľudí, z ktorých bolo infekčných 8 172. Ako prezradil minister obrany, predmetné číslo predstavuje 0,63 %. Premiér na tlačovej konferencii zdôraznil, že až najbližšie dva – tri týždne ukážu dopad celej akcie, pričom nevylučuje pretestovanie najzasiahnutejších regiónov.

Celá tlačová konferencia

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Video | Foto: YT/HNtelevízia