Najrešpektovanejšia skupina ľudí na celom svete odovzdáva mladším generáciám bohatstvo skúseností, vedomostí a cenných rád a ako poďakovanie za celoživotné dielo dostáva menej, ako si zasluhuje. Dôchodcovia a ich mesačné dávky sú na Slovensku kvôli ich nízkej hodnote už roky kontroverznou témou. Almužnu v podobe výšky penzie vníma nielen senior, ale aj jeho deti, vnúčatá či známi, ktorí neraz bojujú s pohľadom na trápenie prázdnej peňaženky tohto kedysi ťažko pracujúceho občana krajiny.

Zvyšovanie dôchodkového minima sa na dávkach odrazí od prvého dňa roku 2021. Najnižšia hranica minimálneho dôchodku za 30 rokov obdobia dôchodkového poistenia sa zvýši zo súčasných 334,30 € mesačne na sumu 360,40 €. Súčet dôchodkových príjmov teda od 1. januára 2021 nebude nižší ako 360,40 € mesačne.

Okrem toho si na zvyšovanie prídu aj dôchodcovia, ktorí poberali vyššiu dávku ako 361,54 €. Percentuálne si prilepšia o 2,6 %, všetky ostatné penzie tohto druhu o 9,40 €. Rok 2021 teda najváženejšej skupine národa Slovenskej republiky neprinesie bohatstvo, avšak v tomto prípade je každá pomoc, aj keď drobná, vítaná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: socpoist.sk | Foto: pixbay.com