Byť okradnutý je okrem úrazu či fyzického útoku azda najväčšou nočnou morou, s ktorou sa môžu dovolenkári stretnúť. Obzvlášť nepríjemná je krádež osobných vecí vrátane dokladov niekde v cudzine. Kde vás môžu okradnúť?

Samozrejme, všade. Neexistuje azda ani jedno miesto, kde by sa niekto neštítil okrádať. Ale, predsa len, niektoré štáty či mestá sú v tomto ohľade viac nebezpečné ako tie ostatné.

Podľa zistení publikovaných britskou cestovnou kanceláriou QuoteZone je najnebezpečnejšou krajinou, čo sa krádeží týka, Taliansko. A konkrétne jedno z najpôsobivejších miest sveta – večné mesto, teda Rím.

Ako informuje výskum, intenzita krádeží v Taliansku bola 478 prípadov na milión britských návštevníkov, a to je isté, že mnohí ďalší to neohlásili. Spomínali sa krádeže v okolí ikonickej Fontány di Trevi. Obľúbenými miestami pre vreckových zlodejov sú ale trebárs aj staroveké Koloseum či Panteón, teda tie najnavštevovanejšie miesta, kde je pre “vreckárov” ľahké niekomu vziať osobné veci ako sú peňaženky, mobilné telefóny, fotoaparáty či rozličné cennosti. Nebezpečné majú byť ale aj mestá ako Miláno či Florencia.

Čo sa týka štátov, za Talianskom sa umiestnilo Francúzsko, TOP 3 uzavrelo Španielsko. Každopádne, netreba byť nejakým odborníkom, aby bolo jasné, že človek by si mal dávať pozor kdekoľvek a čím je niekde vyššia koncentrácia ľudí, tým by mal byť ešte obozretnejší a je dobré držať sa určitých pravidiel.

Zdroj: QuoteZone | Foto: Depositphotos