VLadimír Weiss starší musel byť po triumfe v Žiline 3:0 spokojný, veď to znamená prakticky istotu titulu. V posledných šiestich kolách stačí Slovanu jediný bod, poprípade akékoľvek zaváhanie druhej Trnavy a šiesty titul v rade sa stane realitou.

Po jeseni ale najviac dýchala na chrbát Slovanu práve Žilina, ktorá dlhodobo fantasticky pracuje s mladými hráčmi. V mnohých zápasoch bol vekový priemer základnej zostavy seveslovenského klubu pritom len 21 rokov.

V zime ale prišli ďalšie predaje, ktoré, pochopiteľne Žilinčanov oslabili. I tak si ale vyslúžili od nášho uznávaného trénera poklonu.

„Je tu (v Žiline) veľa talentovaných hráčov, že ak by sme mali v autobuse päť voľných miest, tak ich odtiaľto dnes zoberiem piatich,“ povedal. Konkrétne mená Weiss neprezradil, no zároveň priznal, že získať ich bude pre Slovan náročné.

„Ako klub komunikujeme dobre. Ak však chcete kúpiť hráča, niekto ho musí predať. Žilina chce čo najlepšie predať a my chcem výhodne kúpiť a to nie je jednoduché. Mali sme záujem o Kaprálika, no majiteľ sa rozhodol ísť cestou cez Poľsko, čo je kvalitnejšia liga, bližšia do Nemecka a tak ďalej,“ upresnil náš niekdajší reprezentačný tréner.

Zdroj | Foto: YT/ŠK Slovan Bratislava