Z domova dôchodcov utiekol personál: Jedna sestrička sa tak stará o …

Dátum:

Lekári a zdravotné sestry sú v dnešnej dobe nesmierne dôležité. Práve v týchto chvíľach by sa ľudia vykonávajúci tieto profesie mali zamerať na poslanie, ktoré so sebou prináša aj ťažké chvíle. O to šokujúcejšie je správanie sa zdravotníkov jedného z domova dôchodcov.

Z domova dôchodcov vo Varšave, ktorý funguje aj ako ošetrovateľské zariadenie, zutekali všetci zamestnanci a ďalší odmietli nastúpiť do rannej i nočnej služby. Pri klientoch napokon ostala iba sestrička Alexandra, ktorá je odhodlaná pomáhať aj v náročnom období. Sama sa tak momentálne stará o 56 seniorov, z toho 22 z nich je pozitívne testovaných na koronavírus.

Istú dobu jej pomáhala riaditeľka zariadenia, no tá sa, žiaľ, dostala do karantény. Posledná nádej bola v pravidelných návštevách lekára, sklamal však na plnej čiare. Vydáva totiž len pokyny a predpisuje lieky, pričom zdravotnícke úkony odmieta vykonávať.

O Alexandru sa ale začína obávať aj jej manžel, keďže pracuje takmer 24 hodín denne. Rozhodol sa tak obchádzať kláštory a nájsť pomoc u mníšok, ktoré by mohli pomôcť sestričke so starostlivosťou o pacientov. ,,Môžeme sa za ňu iba modliť,“ túto odpoveď si vypočul už niekoľkokrát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: warszawa.wyborcza.pl  |  Foto: Twitter, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...