Celým svetom preletel emotívny príbeh o záchranárke, ktorá sa ako prvá dostala na miesto dopravnej nehody. O pár hodín neskôr sa dozvedela tragickú správu, ktorá ju dostala na kolená. Je hrozné, čím si musí prechádzať trúchliaca matka a jej rodina.

Pred pár dňami došlo k tragickej dopravnej nehode v kanadskom Alberte, keď auto s dvoma pasažierkami dostalo šmyk na zľadovatenej vozovke a vzápätí do vraku narazil kamión. Vodičke sa podarilo z vozidla vyjsť von, no 17-ročná spolujazdkyňa zostala zakliesnená. Na miesto ako prvá dorazila záchranárka Jayme Ericksonová, ktorá sa ťažko zranenej dievčine snažila pomôcť.

Podľa jej slov vedela, že šanca na záchranu je veľmi malá. Trvalo pol hodinu, kým sa podarilo zranenú osobu vyslobodiť, pričom mala natoľko devastačné poranenia tváre, že nebolo možné na prvý pohľad vidieť jej pôvodný vzhľad. Vrtuľníkom bola letecky transportovaná do nemocnice v Calgary. Zdravotníčka po zásahu dokonca so smútkom napísala svojmu manželovi, že nejaká rodina zrejme príde o dcéru.

O pár hodín neskôr prišla zdrvujúca správa, keďže polícia oznámila Jayme, že obeťou nehody, pri ktorej osobne pomáhala, bola jej vlastná dcéra Montana. Žiaľ, lekári jej už nedokázali pomôcť a odpojili ju od prístrojov. „Vážne zranený pacient, ktorého som ošetrovala, bola moja vlastná krv. Moje jediné dieťa. Moja dcéra Montana. Som zdrvená, som na dne,“ napísala Ericksonová na sociálnej sieti. K tragédii sa vyjadrili aj bezpečnostné zložky na tlačovej besede, ktorej sa zúčastnili i rodičia Montany. So slzami v očiach oznámili, že orgány jej dcéry boli darované ďalším pacientom. ,,Vieme, že by to tak chcela, sme na ňu hrdí a bude nám veľmi chýbať,” dodala zdrvená žena.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com | Foto: YT/Global News, FB/Jayme Erickson