V našej krajine má každý žiak či študent povinnosť robiť si domáce úlohy. Pre mnohých z nich je to hotové utrpenie, pričom sa neraz do splnenia úloh zapoja aj rodičia. O to viac prekvapila jedna zo základných škôl, ktorá sa rozhodla inšpirovať zahraničným vzdelávacím systémom.

Základná škola na Demänovskej ulici v Liptovskom Mikuláši sa rozhodla napodobniť škandinávsky model vzdelávania. Žiaci tak od septembra oficiálne nebudú dostávať domáce úlohy. Už o pár týždňov si tak nebudú nosiť prácu domov, vďaka čomu sa má znížiť stres žiakov zo splnenia úloh.

Maloleté deti budú mať viac času na psychohygienu a sen z nerobenia úloh sa určite splnil aj mnohým rodičom. ,,Žiaci často aj spolu s rodičmi sedia pri úlohách niekoľko hodín denne a nezostáva im čas na žiadne iné aktivity. Za nesplnenie domácich úloh zväčša dostanú na vyučovaní trest v podobe zlej známky či poznámky, snahou školy v Demänovej je dosiahnuť pravý opak,“ vysvetlilo plán mesto Liptovský Mikuláš na sociálnej sieti.

Vypracovanie zadaných úloh bude na výlučnom rozhodnutí žiaka, za ktorú môže dostať odmenu. Snahou školy je rozvíjať v študentovi oblasti, v ktorých vyniká. Učitelia sú presvedčení, že deti po aktívnom odpočinku či športových činnostiach budú podávať lepšie výkony. Nový systém vzdelávania by sa mal zo začiatku týkať nastupujúcich prváčikov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Mesto Liptovský Mikuláš  |  Foto: ZŠ s MŠ, Demänovská ulica 408/4a, Liptovský Mikuláš