Kto sa stane svetovým šampiónom na MS v hokeji 2024, ktoré sa v dňoch od 10. do 26. mája budú konať v Prahe a Ostrave? To je otázku, na ktorú teraz nevie odpovedať nik. Ak by sa niekto vrátil z budúcnosti, mohol by si vďaka týmto znalostiam zarobiť na celý život dopredu.

Stačilo by staviť si na všemožné stávky z kurzovej ponuky. My si síce podávať nebudeme a nikoho rozhodne do hazardu nechceme navádzať, no práve predpovede bookmakerov sme previedli do percentuálnych pravdpodobností a na ich základe sme vytvorili možné bodové zisky jednotlivých účastníkov šampionátu.

O tom, koľko bodov má získať Slovensko, sme vám priniesli aj s podrobnosťami v sólo článku. Ostatné duely vám až tak dopodrobna rozpisovať nebudeme, no rovnakým kľúčom sme zanalyzovali všetkých 56 duelov v skupinovej fáze.

Najúspešnejším celkom skupinovej fázy by sa mohlo stať USA, ktoré by ako jediné malo po zaokrúhlení získať až 19 bodov. Po 18 bodov by malo získať Švédsko a Kanada, naopak, Veľká Británia a Poľsko ako outsideri by mali mali skončiť na jedinom bode, pričom o cca dve desatiny horšie dopadlo Poľsko.

→ Pravdepodobné bodové zisky jednotlivých tímov