Zápasy v ranných hodinách: Koľko Slovákov i tak sledovalo hokej?

Dátum:

Hokej je podľa mnohých na Slovensku národným športom. Sledovanosť reprezentačných duelov na veľkých podujatiach býva vysoká. Avšak, olympiáda v Pekingu dávala fanúšikom zabrať, veď všetky vyraďovacie duely zverencov Craiga Ramsaya sa hrali nášho času od 5:10 ráno. Navyše, behom pracovných dní.

Žiaľ, to je dôvod, prečo sa nedala očakávať nejaká miliónová sledovanosť. Avšak, podľa dostupných údajov, ktoré zverejnil portál Aktuality.sk, hokej i tak prilákal k obrazovkám veľké množstvo ľudí. V časoch našich zápasov bol vysoký i podiel sledovanosti, ktorý sa pohyboval nad 50 %.

Podľa poskytnutých informácií sledovalo osemfinálový duel proti Nemecku 247-tisíc divákov, zatiaľ čo štvrťfinálovú drámu proti USA videlo prostredníctvom športového kanálu RTVS viac ako 300-tisíc Slovákov. V čase poskytovania týchto informácií nebol známy počet divákov piatkového ranného semifinálového stretnutia proti Fínsku, no zrejme sa dá očakávať stúpajúci trend.

Len pripomíname, že v osemfinále sme Nemecko zdolali 4:0, vo štvrťfinále skončil duel proti USA 2:2 a následne ho Slováci zvládli 1:0 po nájazdoch a v semifinále boli Fíni nad naše sily, keďže vyhrali 2:0. Až do poslednej minúty sme ale živili nádeje, veď druhý gól padol necelých 50 sekúnd pred koncom do prázdnej brány pri našej hre bez brankára. A nezabudnite, boj o historický bronz je na programe v sobotu od 14:10 nášho času.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Facebook/HockeySlovakia

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...