Na vysokú infláciu doplatilo veľa spoločností vrátane komerčných bánk. Jedna z nich pôsobí na slovenskom trhu, no momentálne zvažuje ďalšiu budúcnosť v našej krajine. Dokonca už oznámila koniec pôsobenia vo dvoch krajinách. Bude na rade aj Slovensko?

Francúzska banka BNP Paribas personal Finance pôsobí na Slovensku pod značkou Cetelem. Momentálne zvažuje svoje pôsobenie vo viacerých krajinách, pričom v Rumunsku a Bulharsku už ukončila svoje aktivity. Spoločnosť sa zaoberá pobočkami, ktoré nie sú efektívne alebo záujem zákazníkov postupne klesá.

Napriek možnému odchodu zo Slovenska banka naďalej poskytuje klientom pôžičky, kreditné karty i nákupy na splátky. Našincom doteraz poskytla úvery vo výške viac ako 1,85 miliónov eur. Taktiež sa naďalej snaží získať nových zákazníkov.

Podľa banky Cetelem sa pre klientov zatiaľ nič nemení. „Ak sa materská banka rozhodne túto pobočku na Slovensku predať, bude rokovať s veľkými bankovými hráčmi o jej odkúpení. Ak sa tak aj udeje, pôvodné produkty sa klientom budú postupne zamieňať za nové,“ vysvetlil finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko a.s. Marián Búlik pre RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Ma Banque BNP Paribas, Pexels