Po vražde maltskej novinárky a slovenského investigatívneho novinára Kuciaka a jeho snúbenice prišiel ďalší šok. O život pripravili aj 30-ročnú novinárku, ktorú predtým znásilnili a brutálne zbili. Za všetkým môže byť údajne jej posledná reportáž.

Tento rok otriasol svetom už tretí prípad vraždy novinára. Po maltskej novinárke a Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici prišla na rad Bulharka Viktória Marinova, ktorá pracovala ako novinárka, moderátorka a riaditeľka regionálnej televízie TVN. Mladú ženu našli v sobotu zavraždenú v kríkoch pri Dunaji v bulharskom meste Ruse.

30-ročnú ženu, ktorá sa venovala aj problematickým témam, pred vraždou páchatelia znásilnili a surovo zbili tak, že sa pravdepodobne udusila. Novinárka, po ktorej ostalo malé dieťatko, pracovala na podvodoch s eurofondami, hoci polícia zatiaľ nepotvrdila, že išlo o vraždu kvôli jej práci.

Viktoria sa v poslednej reportáži pred smrťou zaoberala aférou pod názvom GP Gate, v  ktorej mala bulharská spoločnosť GP údajne tunelovať eurofondy. Polícia vyšetruje prípad vraždy a miestni vyšetrovatelia si podľa vlastných slov takýto brutálny čin nepamätajú. Až ďalšie informácie odhalia, či mala jej investigatívna činnosť súvis s brutálnym činom.

Zdroj: aktuality.sk, dennikn.sk │  Foto: YouTube, Facebook