Saudská Arábia ako najväčšia arabská krajina sveta sa v ostatných rokoch otvara svetu. Už v roku 2019 tu dostali ženy aspoň o niečo väčšie práva ako mali dovtedy, podobne tak aj turisti sa do nej dostanú vďaka vízam o dosť jednoduchšie. V ostatných cca osemnástich mesiacoch sa stala sledovanou aj vďaka prílevu futbalových hviezd.

Každopádne, koncom roka 2025 by sa mali prví turisti možnosť previesť luxusným vlakom “Dream of the Desert“, pričom dovtedy by mala byť dokončená 1300 kilometrov dlhá trať, behom ktorej si ľudia buú môcť vychutnať pohľady na krajinu, ktorá nie je zďaleka len púštna. Hoci práve cez púšť značná časť trasy povedie.

Štátna železničná spoločnosť Saudi Arabia Railways (SAR) nedávno uzavrela dohodu v hodnote 200 miliónov saudských rijálov (takmer 50 miliónov eur) s talianskou spoločnosťou Arsenale Group o spustení prvého luxusného vlaku v blízkovýchodnom kráľovstve.

Krajina v posledných rokoch uskutočnila množstvo významných investícií do cestovného ruchu – medzi nimi tzv. modelové mesto v hodnote údajne až viac ako 400 miliárd eur v púšti na severozápade krajiny. Teraz sa Saudská Arábia vo veľkom zapája do cestovania tým, že sa presúva na trh s luxusnými vlakmi.

Podľa Paola Barlettu, generálneho riaditeľa Arsenale, bude možné rezervovať si jedno alebo dvojnočné výlety s maximálnou kapacitou 82 cestujúcich, ktorých vlak povezie vďaka 40 luxusným kabínam. O tom, koľko bude takýto “výlet” stáť a či v budúcnosti bude ešte rozšírenejší alebo sa zvýši jeho kapacita, sa je zatiaľ predčasné vyjadrovať.

Zdroj: CNN | Foto: Depositphotos