Španielsko v rokoch 2008 až 2012 dokázalo vyhrať dvakrát majstrovstvá Európy a raz majstrovstvá sveta. Bola to séria, ktorá je takmer nenapodobiteľná. V kvalifikácii o EURO 2016 mnohí z hráčov tej generácie ešte hrali a stále patrili k najlepším. Slovensko ich ale zdolalo.

Tentokrát sa ale dokázali Slováci vypnúť k famóznym výkonom a po záverečnom hvizde svietil na svetelnej tabuli výsledok 2:1.

Slováci vedený Jánom Kozákom starším nastúpili bez hrotového útočníka, no v 17. minúte otváral skóre Juraj Kucka. Nádejné vedenie sme držali do 82. minúty, v ktorej vyrovnal Paco Alcácer (vtedy hral za Valenciu, neskôr i v Barcelone či Dortmunde), aby v 87. minúte rozhodol na jeho pomery atypicky hlavou nevysoký striedajúci krídelník Miroslav Stoch.

Väčšie víťazstvo zaznamenalo Slovensko azda len v roku 2010, keď po triumfe 3:2 nad Talianskom postúpilo na jeho úkor do osemfinále MS vo futbale.

Zostava Slovenska: Matúš Kozáčik – Peter Pekarík, Norbert Gyömbér, Martin Škrtel, Ján Ďurica, Tomáš Hubočan – Viktor Pečovský, Marek Hamšík, Juraj Kucka – Róbert Mak, Vladimír Weiss; Striedali:  Michal Ďuriš, Miroslav Stoch, FIlip Kiss

Zdroj: 11v11 | Foto: YouTube