Všeobecná zdravotná poisťovňa upozorňuje svojich poistencov, že v poslednom čase zaznamenala viacero prípadov zneužitia jej názvu podvodníkmi. Poisťovňa zároveň žiada ľudí, ktorí sa s podobným konaním stretli, aby zavolali na jej call centrum.

Klienti poisťovne dostávajú SMS správy, v ktorých ich súkromné firmy v jej mene vyzývajú, aby zaplatili pohľadávky. Všeobecná zdravotná poisťovňa však nevymáha svoje pohľadávky takýmto spôsobom, pretože v tejto oblasti so súkromnými spoločnostiami nespolupracujú. Dlhy vymáha prostredníctvom súdnych exekútorov, prípadne ich postupuje štátnej Slovenskej konsolidačnej.

“Poistencov žiadame, aby v žiadnom prípade neuhrádzali požadované sumy na priložené čísla účtov,” odkazuje klientom hovorkyňa poisťovne Viktória Vasilenková. V prípade, ak dostanete výzvu na úhradu dlhu voči VšZP od iných spoločností ako od samotnej poisťovne, prípadne od Slovenskej konsolidačnej, mali by ste si ju preveriť. Poisťovňa ďalej žiada, aby ju klienti o takýchto výzvach informovali na pobočke, prípadne na Call Centre 0850 003 003.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: facebook