Lekár a zdravotné sestry majú počas pandémie koronavírusu plné ruky práce, pričom riskujú vlastné životy. V práci totiž musia tráviť omnoho viac času, hoci strach zo smrtiaceho vírusu majú i oni sami. Aj z tohto dôvodu odporúčanie zamestnávateľa jednu zo sestričiek nepríjemne šokovalo.

Amber je zdravotnou sestrou pracujúcou na jednotke intenzívnej starostlivosti v škótskej nemocnici v Glasgowe. V tejto krajine je nahlásených 1 563 potvrdených prípadov a 47 obetí koronavírusu. Zdravotníckeho personálu je málo, takže ju čakala ďalšia nočná služba, no tentokrát sa mala starať o nakazených pacientov.

Vo chvíli, keď sa snažila nájsť si pre seba ochranný oblek, rukavice i rúško, prišla jej správa od nadriadených. V nej sa uvádzalo, že ešte pred nástupom do služby si má urobiť závet. 28-ročnú ženu tento príkaz vystrašil, no zároveň jej pripomenul, v akej nebezpečnej situácií sa nachádza.

Nariadenie zo strany nemocnice zverejnila aj na sociálnej sieti, kde prosila ľudí, aby karanténu brali vážne a nepodceňovali symptómy nákazy. Mnohí ľudia jej však ďakovali, že pomáha pacientom aj za cenu, že môže ohroziť vlastný život.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thescottishsun.co.uk  |  Foto: Twitter/ambercowan201