Takmer pred dvoma rokmi sa spevákovi Ottovi Weiterovi zrútil celý svet, keď nečakane prišiel o svoju dlhoročnú partnerku, speváčku Andreu Fischer. Manželka hudobníka repete šlágrov zomrela potom, ako jej praskla cievka v mozgu, pričom on sám sa dnes borí so závažnou diagnózou!

66-ročný umelec Otto Weiter nemá na ružiach ustlané a ani potom, ako sa pozviechal zo straty milovanej manželky, mu neprestáva osud hádzať polená pod nohy. Ako len prednedávnom priznal, už dlhé mesiace bojuje so srdcovými problémami, dvakrát upadol do kómy, pričom hospitalizovaný v nemocnici mal byť aj kvôli ťažkostiam so žalúdkom.

Spevák sa však snaží žiť naplno aj naďalej po boku novej partnerky, speváčky Petry Maxin (42), avšak z úst lekárov si musel vypočuť zarážajúcu diagnózu. Ako priznal pre týždenník Nový Čas Nedeľa, odborníci mu odhalili rakovinu hrubého čreva! “Na vyšetrení mi zistili, že mám dva nádory a obidva karcinogénne. Mám pocit, že väčší šok to bol pre Petru, bola z toho úplne zničená. Chlácholil som ju, aby sa nebála, že nejako to zvládneme, veď nie nadarmo mi vravia, že som mimozemšťan!” povedal s nadhľadom.

Ako dodal, chorobu prijal tesne pred Vianocami s tým, že sa snažil ísť viac duchovnou cestou, ktorá zahŕňala návštevy kostola či rozhovory s farárom, a ako sa zdá, jeho modlitby boli vyslyšané. “Povedali mi, že to musí ísť okamžite von, aby sa rakovina nerozliezla po tele. Bol som pripravený na to, že budem mať niekoľko mesiacov, možno aj dva roky vývod, a keď všetko dobre dopadne, odstránia mi ho. To nie je pre nikoho príjemné počuť, ale v tej chvíli bolo dôležité, aby som prežil,” priznáva spevák, pre ktorého však dopadlo všetko dobre.

S nadšením prezradil, že potom, ako mu pri vedomí najskôr odstránil väčší, desať a pol centimetrový nádor, zostal bez obávaného vývodu, za čo vďačí špičkovému operatérovi, primárovi Pekárkovi. Druhú operáciu, pred ktorou dokonca hudobník spísal zo strachu závet, podstúpil o mesiac neskôr, pričom bola náročná nielen z psychickej, ale najmä z fyzickej stránky, nakoľko je kvôli problémom so srdcom vysoko rizikový pacient. “Myslel som na všetko. Závet som písal v nemocnici niekoľko dní a musím povedať, že to vôbec nebolo jednoduché. Stále som však dúfal, že sa po operácii preberiem a závet zostane niekde založený,” hovorí otvorene.

Dnes má Otto druhé štádium rakoviny, kým chemoterapia mu zatiaľ nebola nasadená a rádioterapiu nemôže absolvovať kvôli srdcu. “Musím chodiť na kontroly. Ešte nevydržím dlho sedieť, lebo rana ma stále bolí, ale hojí sa pekne. Povedali mi, že musím dlho ležať, nesmiem nič robiť, nič zdvíhať… Ale kde, to nemôžu povedať Weiterovi!” smeje sa spevák, ktorý už absolvoval koncert a nestráni sa ani práce na záhrade.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/OTTO Weiter & PETRA Maxin official