Je to len zopár hodín, čo celý svet zasiahla mimoriadne smutná správa. Do hereckého neba totiž odišla obľúbená herečka, ktorá sa preslávila ikonickou postavou v populárnom seriáli. Jej úmrtie oznámili smútiace deti, ktoré sú zdrvené zo straty milovanej mamy. 

V noci z pondelka na utorok (11. októbra) zomrela vo veku 96 rokov americká herečka Angela Lansbury. Poslednýkrát vydýchla v spánku vo svojom dome v Los Angeles. Pohreb sa uskutoční iba v kruhu blízkej rodiny, no dátum ešte nie je známy. V nedeľu (16. októbra) by oslávila 97. narodeniny.

Pôvabná umelkyňa sa preslávila úlohou Jessici Fletcherovej v detektívnom seriáli “To je vražda, napísala“, ktorú hrala v rokoch 1984 až 1996. Ide o jeden z najdlhšie natáčaných seriálov tohto žánru televíznej histórie. Celkovo bolo natočených 12 sérií.

Angela mala za sebou 70-ročnú hereckú kariéru, počas ktorej sa objavila v mnohých televíznych, filmových i divadelných úlohách. Trikrát bola nominovaná na Oscara, no prestížnu sošku nikdy nezískala. Mohla sa však pochváliť šiestimi oceneniami „Golden Globe“ a piatimi oceneniami ,,Tony Awards“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com  |  Foto: Twitter, Pixabay