Zelenská v emotívnom otvorenom LISTE: „Ak nezastavíme Putina…!“

Dátum:

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenska sa v otvorenom liste pred pár hodinami prihovorila ľuďom, no aj verejnosti zo všetkých ostatných štátov. Na sociálnej sieti zverejnila emotívne slová o svojom ľude, ktorý momentálne trpí v pivniciach alebo žije ako utečenec mimo svojej vlasti.

Prvá dáma Ukrajiny a manželka Volodymyra Zelenskyjho Olena Zelenska zverejnila pred pár hodinami otvorený list. Prostredníctvom neho na úvod vyzvala svetové médiá, aby aj naďalej informovali o vojne na Ukrajine a šírili tak medzi ľudí pravdu. „V informačnej vojne rozpútanej Ruskou federáciou, ktorá vyvracia aj samotný fakt invázie, sú všetky svedectvá veľmi dôležité,“ pripomenula.

Taktiež zopakovala požiadavky prezidenta, aby sa uzatvoril vzdušný priestor nad Ukrajinou. „Zavrite oblohu, na zemi si poradíme sami… ak nezastavíme Putina, ktorý hrozí, že rozpúta jadrovú vojnu, na svete nezostane žiadne bezpečné miesto,“ apelovala. To ale podľa slov generála Macka nie je bezpečný krok a mohol by ľahko viesť k obrovskému konfliktu.

Napokon dodala, že najhoršie sa počas vojny znáša utrpenie detí, ktoré sú skryté v pivniciach alebo krytoch, a dokonca sa tam aj niekoľko desiatok z nich narodilo do neľútostnej vojny. Ruské vojská pritom pred pár hodinami zmasakrovali aj pôrodnicu v Mariupole, kde prišlo o život vyše 1 000 ľudí. Napokon vyjadrila obdiv svojmu ľudu za to, že sa napriek krutým podmienkam nevzdáva.

Agresor Putin si myslel, že ukrajinské mestá dobyje bleskovou vojnou, ale podcenil našu krajinu, našich ľudí a ich vlastenectvo. Ukrajinci, bez ohľadu na politické názory, materinský jazyk, presvedčenie a národnosti, stoja v jednote, ktorá nemá obdoby… Toto je naša nová realita. Žijeme v nej. A nevieme, ako dlho to bude trvať. Ale určite vyhráme. Sme tu a máme zbrane. Hovorí sa im jednota. Jednota v láske k Ukrajine. Sláva Ukrajine.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Олена Зеленська, YT/BBC News

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...