Širokú verejnosť zasiahol prípad ženy, ktorá bola 26 rokov zavretá v rodinnom dome v neľudských podmienkach. O slobodu ju pripravila vlastná matka, v dôsledku čoho strávila väčšinu života vo svojej izbe.

Desivý prípad zaznamenali v ruskej obci Ozyablikovo, kde bola Nadežda Bušujevová od svojich 16 rokov väznená v dome vlastnou matkou. Počas 26 rokov väzenia bola vonku iba raz, a to v roku 2006, keď ochorela a bolo nutné ju hospitalizovať. Matka Tatiana bola totiž presvedčená, že vonkajší svet je nebezpečný a takýmto spôsobom chcela dcéru chrániť. Pred pár dňami sa však dnes už 42-ročná žena objavila v meste, kde si chcela vybaviť potrebné doklady.

Ukázalo sa, že jej matka je vážne chorá a už ju nemá pod kontrolou. Nadežda napokon ukázala svoju izbu aj ruským reportérom a sociálnym pracovníkom, ktorí zostali zhrození. Všade boli mačacie a potkanie výkaly, pričom sa v rohu miestnosti nachádzalo rozkladajúce telo kocúra. Na zemi bol tenký matrac, na ktorom žena spávala.

Zanedbaná Ruska so smútkom priznala, že mačky majú v dome väčšie práva ako ona. Dokonca sa jej každodenným jedlom stalo mačacie žrádlo a starý chlieb. Naposledy sa mala kúpať pred desiatimi rokmi, o čom svedčia jej vlasy, ktoré sú v katastrofálnom stave.

Mnohí sa jej pýtali, prečo neutiekla, keď mala príležitosť. ,,Kam som mala ísť? Nepoznám žiadnych ľudí a nikdy som nikde nebola. Keď som dokončila školu, môj život sa zastavil,“ povedala so slzami v očiach novinárom. Sociálni pracovníci však majú veľký problém, keďže Nadežda uverila mame a z okolitého sveta má veľký strach. Z tohto dôvodu odmieta zmeniť spôsob svojho života, aj keď dostala príležitosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ruptly.tv  |  Foto: YT/Кстати Новости Нижнего Новгорода