Dvojica mala honosnú svadbu, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 300 hostí. Veselica trvala do neskorých ranných hodín a svadobčania si zábavu pochvaľovali. O to viac ich prekvapila informácia, že dva dni po uzavretí manželstva náhle zomrel ženích.

30-ročný softvérový inžinier sa na pár dní vrátil do svojej rodnej dediny Paliganj v Indií, kde sa uskutočnila jeho svadba. Aj keď mladík vykazoval symptómy nákazy koronavírusom, všetkých mal presvedčiť, že ide iba o stres a prebdené noci pred dôležitým dňom.

Ceremónia aj svadobná hostina prebehla hladko, no ženíchovi sa iba pár hodín po veselici zhoršil zdravotný stav a napokon zomrel. Rodina ho spopolnila bez toho, aby ho testovali na ochorenie COVID-19. Jeho smrť však zaujala policajtov, ktorí boli nútení kontaktovať všetkých svadobčanov.

Ukázalo sa, že ženích na svadbe nakazil viac ako 100 ľudí vrátane mnohých seniorov. Akoby zázrakom sa ochorenie neprenieslo aj na nevestu. Úrady sú presvedčené, že manželia porušili nariadenia, ktoré sú spojené s bojom proti COVID-19. Vláda napokon nariadila ženíchovmu otcovi, aby zaplatil všetky náklady týkajúce sa karanténneho zariadenia a lekárskych poplatkov.

Malo by ísť o takmer 7 500 eur, pričom musí zaplatiť aj výdavky, ktoré vzniknú v budúcnosti v súvislosti so zhoršujúcim sa zdravotným stavom svadobčanov. Namiesto oplakávania smrti mladíka sa na neho rodinní príbuzní hnevajú, pričom majú strach o vlastné životy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: outlookindia.com  |  Foto: Twitter, Pixabay