Zdá sa, že futbalová Fortuna liga sa sotva rozbehla, no už má za sebou svoju prvú tretinu. Úvod súťaže priniesol niekoľko prekvapení a tabuľka nevyzerá ani zďaleka tak, ako by sa čakalo…

[sociallocker]Zatiaľ, čo najväčší favoriti sú len v strede tabuľky, na medailových priečkach sú prekvapivé “mená”. Samozrejme, že nás čaká ešte dvadsaťdva kôl, a teda každý tím bude mať šancu získať ešte šesťdesiatšesť bodov. Napriek tomu je už teraz jasné, že naša najvyššia súťaž bude rozhodne napínavá.

Suverénom súťaže je zatiaľ MŠK Žilina, ktorá sa snaží zaspomínať si na dobu spred piatich či desiatich rokov, keď kraľovala slovenskej lige. Na svojom konte má najviac výhier i strelených gólov, zatiaľ čo dostala druhý najnižší počet gólov. Na chrbát sa jej snaží dýchať senzácia z Podbrezovej, veď tá až do tohto kola nemala na konte prehru. No šesťbodový zápas so Žilinou nezvládla. Top3 uzatvára ambiciózna Myjava.

Na chvoste tabuľky je nováčik z Prešova, ktorý trpí predovšetkým na neschopnosť strieľať góly. Bodovo však na tom o nič lepšie nie sú Zlaté Moravce a Dunajská Streda sa až pred dvomi kolami dočkala odlepenia z dna tabuľky.

Favoriti ligy Trenčania a taktiež Slovan hrajú podpriemerne a stred tabuľky je ich neželanou realitou, ktorá sa snáď (z ich pohľadu) zmení. Slovan má k tomu ešte aj najnižšie priemerné návštevy na domácich zápasoch.147Tabuľka strelcov je nesmierne vyrovnaná a nik sa nevydal do úniku. Na čele je trio 6-gólových hráčov, pričom v top10 nájdeme hneď šesticu legionárov zo štyroch krajín.

42Štatistiky:

  • 66 zápasov
  • 167 gólov
  • 2,53 gólu na zápas
  • 157 608 divákov
  • 2 388 divákov na zápas
  • 5 865 divákov – najvyššia priemerná návštevnosť na zápas (Trnava)
  • 1 115 divákov – najnižšia priemerná návštevnosť na zápas (Slovan)

Foto: eurofotbal.cz, Facebook[/sociallocker]