Agresívny žiak (13), ktorý pochádza z Tekovských Lužian, sa vymyká spod kontroly. Okrem krádeže či vandalizmu najnovšie napadol učiteľa. Ostatným sa viackrát vyhrážal zabitím.

Len 13-ročný žiak mal podľa informácií televízie Markíza napadnúť vydeseného učiteľa za to, že ho upozornil, aby sa počas výučby nepohyboval po inej triede. Šiestak základnej školy, ktorý pochádza z Tekovských Lužian, však celkovo patrí k tým problémovým.

Mladý chlapec sa viacerým učiteľom vyhrážal zabitím a na rováši má aj krádež v predajni či poškodenie dverí na toaletách základnej školy. Žiaka spolu s ďalšími tromi súrodencami ale nevychovávajú rodičia, keďže tí nejavia o deti záujem.

Starostlivosť tak ostala na starej mame, ktorej vnuka zveril do rúk súd. Predtým skončil školák s problémami v detskom domove, pričom po udalostiach posledných dní sa odlúčeniu od domova opäť nevyhne. Kuratela totiž rozhodla, že musí nejaký čas stráviť v liečebno výchovnom zariadení. Starká sa však chlapca zastáva a požaduje, aby sa trochu prispôsobila aj škola. Viac sa dozviete v reportáži.

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza, Pixabay