Portál Zľavomat, ktorý má aj “svojho českého brata” Slevomat, má problém. Zasiahol proti nemu Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. Dôvodom mali byť jeho nekalé praktiky.

Jedným z najvýznamnejších e-shopov u nás je aj známy zľavový portál Zľavomat, na ktorom, ak chcete inzerovať svoje produkty, tak vám nadiktuje podmienky, za akých môžete využívať ich služby.

No okrem toho má Zľavomat obmedzovať aj to, kde vy následne môžete vaše produkty ponúkať. Práve toto správanie sa nepáčilo Protimonopolnému úradu SR, ktorý začal konanie proti zľavovému portálu. Zvyčajne totižto medzi podmienkami Zľavomatu malo byť aj to, že inzerujúca strana nemohla svoje produkty či služby inzerovať na ďalších portáloch.

Podľa dostupných informácií sa majitelia Zľavomatu rozhodli toto rozhodnutie akceptovať a sú pripravení naďalej podnikať, avšak v súlade s právom.

„Toto umožní predajcom slobodne sa rozhodnúť, na ktorých zľavových portáloch budú svoje služby ponúkať bez toho, aby boli sankcionovaní spoločnosťou Zľavomat. Zároveň sa obnoví priestor pre konkurentov Zľavomatu rozvíjať svoje obchodné aktivity vo vzťahu k predajcom aj konečným zákazníkom, čo môže v budúcnosti priniesť lacnejšie služby, nové prístupy, vyššiu kvalitu a rozsah poskytovaných služieb.“, dopĺňa Protimonopolný úrad v publikovanej správe.

Zdroj: Vo svete IT | Foto: Zľavomat.sk