Zmena fungovania tiesňovej linky? Pomoc nemusí prísť každému!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva sa rozhodlo prísť s návrhom novely zákona o zdravotnej starostlivosti v súvislosti s fungovaním Záchrannej zdravotnej služby. Slováci totiž volajú na tiesňovú linku čoraz viac, i keď sa nenachádzajú v ohrození života.

Rezort zdravotníctva chce upraviť definíciu neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Záchranná zdravotná služba totiž uskutočňuje viac ako 60 % výjazdov u pacientov, ktorí nielenže nie sú v ohrození života, ale pokojne by mohli byť ošetrení či liečení pri návšteve všeobecného lekára.

Narastajúci počet menej dôležitých telefonátov na tiesňovú linku môže spôsobiť nedostupnosť pre opodstatnené zásahy, kedy ide o život, nehovoriac o finančných nákladoch. Do pripomienkového konania sa môže zapojiť aj verejnosť, a to zasielaním podnetov do 15. februára na adresu ministerstva.

Ministerstvo zdravotníctva zároveň apeluje na ľudí, aby zavolali na telefónnu linku 155 alebo 112 v prípade, ak človek v ich blízkosti skolabuje, trpí dýchavičnosťou, zrýchli sa mu tep, zhorší sa mu vedomie, trpí dezorientáciou, zmenou správania alebo u neho pretrvávajú horúčky nad 38°C viac ako 5 dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/ZZS Bratislava, YT/HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...