Slovensko v súčasnosti veľa hráčov svetového formátu nemá. Dalo by sa povedať, že vlastne len troch či štyroch. Jeden z nich by mohol v lete nečakane meniť dres.

O možnom prestupe Hancka do niektorého TOP klubu sa špekuluje, no to, že by mal odísť Milan Škriniar z PSG, to je vskutku čerstvá a nečakaná správa. A rozhodne pre nášho stopéra zrejme nie práve veselá.

Škriniar sa stal stopérom svetovej extratriedy v Taliansku, kde šesť rokov žiaril v Interi Miláno. Bol nepostrádateľnou postavou a dokonca niekoľkokrát aj kapitánom. Avšak behom sezóny 2022-23 sa rozhodol nepredĺžiť kontrakt a v lete 2023 sa stal zadarmo posilou parížskeho giganta, kde nahradil ikonického Sergia Ramosa.

Okamžite začal hrávať, hoci sem-tam šla na jeho hru kritika, že je pomalý a na jedného z najlepšie zarábajúcich stopérov sveta primálo riskuje, hoci chyby robil a robí len sporadicky.

Mal sotva 17 rokov: TAKTO vyzeral Škriniar, keď debutoval za Žilinu!

V zime sa zranil a práve to možno odštartovalo jeho koniec v klube. Zmluvu má síce až do júna 2028 a také peniaze už zrejme nedostane nikde, no hrozí, že bude hrávať stále menej.

Po zotavení sa zo zranenia hráva menej ako by chcel, keďže tréner Luís Enrique uprednosťnuje mladého Brazílčana Lucasa Beralda. Navyše, vo francúzskych médiach sa píše o tom, že PSG v lete plánuje “získať špičkového stopéra”. To by mohlo odsunúť nášho stopéra o ďalší stupienok a ak nebude chcieť brať veľké peniaze za prípadné vysedávanie na lavičke, možno si bude musieť nájsť nový klub.

Každopádne, zatiaľ je to skôr špekulácia a realita môže byť celkom iná a až čas ukáže, ako sa bude ďalej vyvýjať kariéra nášho reprezentačného kapitána.

Zdroj: Francefootballnws | Foto: IG/milanskriniar