Pandemické ochorenie COVID-19 zasiahlo tisíce podnikateľov a živnostníkov, ktorí boli nútení uzavrieť svoje prevádzky. Dostali sa tak do existenčných problémov, pričom sa snažia zo všetkých síl dostať zo situácie, ktorá je vážna. Potvrdzuje to aj zmrzlinár z Lučenca.

Dodo Michalec z Lučenca bol jedným z mnohých podnikateľov, ktorí museli zavrieť svoju prevádzku. S krajším počasím však ľudia čoraz viac túžia po ľadovej maškrte, vďaka čomu dostal zmrzlinár úžasný nápad. Namiesto predávania zmrzliny v stánku ju donáša priamo pred dvere zákazníkom.

Jeho biznis sa tak najviac rozbehol počas pandémie, a dokonca má trojnásobne vyššie tržby ako minulý rok. Denne najazdí aj 300 kilometrov, no v priebehu dňa predá 110 až 150 litrov zmrzliny. ,,Ľudia sú šťastní, ďakujú mi a ja som spokojný, že môžem takou maličkosťou urobiť radosť,“ uviedol Dodo pre cas.sk.

S uvoľnením prísnych opatrení môže opäť otvoriť svoj stánok, pričom sa rozhodol poďakovať ľuďom, ktorí ho podporili v najťažších časoch. Raz za mesiac ponúka svoju zmrzlinu úplne zadarmo pre každého, kto má chuť na sladkosť z ľadu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Dodo Michalec