Automobilová spoločnosť má vážny problém, v dôsledku čoho sa obracia na vodičov, aby zbystrili pozornosť. Podľa varovania automobilky by nemali celú záležitosť brať na ľahkú váhu a svoje vozidlo vložiť do rúk certifikovaného mechanika, aby skontroloval rizikové súčiastky.

Americká automobilka Ford Motor momentálne po celom svete zvoláva viac ako 634-tisíc vozidiel. Konkrétne ide o 333 342 áut značky Escape a 188 436 áut značky SUV Bronco Sport z modelových rokov 2020 až 2023. Všetky majú 1,5-litrové 3-valcové motory.

Dôvodom zvolávacej akcie je možné prasknutie vstrekovača paliva, v dôsledku čoho môže dôjsť k požiaru. Majitelia spomínaných vozidiel by si tak urýchlene mali naplánovať servis u preferovaného predajcu. Taktiež majú byť od automobilky informovaní oficiálnymi listami. Ford sa zároveň rozhodol predĺžiť záruky na prasknutné vstrekovače paliva až na 15 rokov.

Známa spoločnosť eviduje 54 incidentov, kedy došlo k požiaru vozidiel, pričom ďalších 13 nehôd spôsobila pravdepodobne netesná palivová dýza. V štyroch prípadoch došlo k požiaru menej ako päť minút po vypnutí motora. Približne 520-tisíc závadných vozidiel by sa malo nachádzať v Spojených štátoch, no viac ako 114-tisíc bolo dovezených do iných krajín. Značka Ford je tretím najobľúbenejším výrobcom dovážaných áut na Slovensku, v dôsledku čoho sa môžu nachádzať aj na našom území.

Ford-SUV Bronco Sport

Ford-Escape

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: caranddriver.com | Foto: Ford.com, Pixabay