Invázia Ruska na Ukrajine pokračuje a po nočných výbuchoch v Kyjeve sa ruská armáda dostala do Chersonu. Hoci majú pokračovať mierové rokovania medzi krajinami, aktuálne naďalej prebiehajú boje. Do služby vlasti sa prihlásili aj známi športovci, ktorí posielajú Putinovi drsný odkaz. 

Boje na Ukrajine aj naďalej pretrvávajú a z domovov vyhnali už približne milión obyvateľov, z ktorých sa stali vojnoví utečenci. Medzi tými, ktorí ostali a ukrývajú sa v pivniciach, sú aj rodičia známeho ukrajinského tenistu Serchija Stachovskyjho. 31-ročný športovec pre televíziu N1 v armádnom oblečení uviedol, že narukuje v zálohe za svoju vlasť, hoci s bojom nemá žiadne skúsenosti.

Sme veľmi silní. Stále bojujeme, a to Rusi nedokážu pochopiť. Možno nemáme dostatok zbraní, ale Ukrajina sa pred ôsmimi rokmi zmenila. Ukrajinci sa bránia. Holými rukami zastavujú transportéry a tanky,“ prehovoril. Poriadne ostrý odkaz poslal ruskému prezidentovi Putinovi: „Spravodlivosť v pekle nenájdeš. Putin, budeme tancovať na tvojom hrobe. Z tohto sa nedostaneš,“ odkázal.

Tenista svoju rodinu a deti nechal odcestovať do Maďarska. „Dúfal som, že je to voľba, ktorú ako otec nebudem musieť urobiť, ale nemám inú vlasť. Veľa ľudí sa bojí a odchádza. Ja som cítil, že môžem niečo dokázať. Bez nás nie je Ukrajina,“ dodal v emotívnom príhovore. Je presvedčený, že Putina musí niekto zastaviť. Rovnako boxer Vasil Lomachenko chce podporiť Ukrajinu ako vojak v zálohe a na sociálnej sieti to potvrdil záberom vo vojenskej uniforme. Známy ruský podnikateľ dokonca vypísal štedrú odmenu za zatknutie Putina.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: FB/Vasiliy Lomachenko, YT/N1