Známy český spevák z obľúbenej kapely, ktorá sa po rokoch vrátila na scénu, prežil hororový víkend. V sobotu sa po návrate z koncertu stal priamym účastníkom dopravnej nehody, keď narazil do 40-ročného chodca. Nehoda mala, bohužiaľ, tragický koniec.

Populárny český spevák Václav Jelínek, alias Vašek zo známej kapely Lunetic, mal v sobotu dopravnú nehodu. Po tom, čo vystúpil so svojou kapelou na koncerte Leoša Mareša, sa vracal domov do Jablonca nad Nisou. Podľa informácií českého Blesku mala polícia potvrdiť nehodu na 44. kilometri D10 v smere na Turnov.

Diaľnicou mal v tom okamihu prechádzať 40-ročný chodec, ktorého najprv zrazilo vozidlo v ľavom jazdnom pruhu. Jeho telo bolo odmrštené do pravého jazdného pruhu, kde ho prešlo ďalšie vozidlo. Jeden z automobilov mal patriť práve Vaškovi, pričom svedok nehody potvrdil, že zrážku nemá na svedomí spevák: “Desať minút oživoval chodcu, ktorý prišiel zrážkou o nohu,” uviedol so slovami, že Vašek robil všetko pre záchranu muža.

Napriek jeho snahe, ako aj snahe záchranárov, sa muža oživiť nepodarilo. Dychová skúška u oboch vodičov bola negatívna, pričom u zosnulého bola nariadená súdna pitva. Manažér Luneticu Zdeněk Obhlídal uviedol, že spevák sa po tragickom incidente cíti veľmi zle a zo situácie má traumu napriek tomu, že jej nemohol zabrániť. Napokon vyzradil, že zronený Vašek odletel s manželkou na Ibizu, kde sa má spamätávať zo šoku. Český šoubiznis práve zarmútila správa o smrti legendárneho herca Jozefa Abrháma.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  blesk.cz │ Foto: FB/Blesk.cz, Týdeník Policie