Úspešný český herec spôsobil okolo neho dosť značný rozruchu. V rozhovore pre iDNES.cz kritizoval LGBTQ+ komunitu a priznal, že sa v reklamách nemôže ani pozerať na ľudí s inou orientáciou. Okrem iného sa venoval aj plus-size modelkám. Svojím vyhlásením sklamal fanúšikov aj sympatickú kolegyňu Nikolu Leitgebu.

„Nechcem pozerať reklamu na oblečenie, kde sa objímajú dve ženy alebo dvaja muži, alebo kde ani neviem povedať, kto je akého pohlavia. V mojom veku to pravdepodobne beriem horšie ako ľudia o generáciu mladší a hovorím to s vedomím, že ľudia si budú myslieť, že som homofób, ale každý, kto ma pozná, vie, že vôbec nie som homofób,” povedal Michal Novotný.

Ani plus-size modelky, teda tie, ktoré nemajú také miery, aké “bežné modelky mávajú” nenechal na pokoji. „Som tučná, ale mám právo byť na obálke Vogue. Nie. Štíhla modelka pracuje na sebe, drží diétu, aby mohla byť modelkou. A niekto, kto váži 160 kíl, má pocit, že na to má právo, ale nie je to tak. A odevné spoločnosti, ktoré sa pokúsili zapojiť modelky s nadváhou, od toho pomaly ustupujú, pretože to na ľudí nefunguje. Vykričané práva neplatia. Musíte si získať rešpekt a právo,” povedal herec, ktorý mal dodať, že nemá nič proti štíhlym ani objemným, ale proste k modelkám sa to nehodí.

Stroho reagoval na jeho podľa viacerých homofóbne slová herec Filip Rajmont (ktorý je tiež homose*uál) a známy je ako Otík zo seriálu Ulice. „Michal, ale nemusíš sa na mňa pozerať, len to prepni… Robím to u teba už celé roky…,” píše sa v jeho odkaze na Facebooku, kde okamžite dostal podporné komentáre.

To Nikol Leitgeb (rod. Štíbrová) reagovala oveľa podrobnejšie a napríklad povedala, že podľa nej už v dnešnej dobe nie sú potrebné ani dúhové pochody, pretože si myslí, že by takéto veci nikto ani riešiť. Dodala, že ak by bolo LGBTQ trebárs prípadom jej syna, nemala by s tym problém, lebo by vedela, že našiel svoju identitu.

Filip Rajmont

Zdroj: Idnes.cz | Foto: YT/Show Jana Krause