Návrat Róberta Fica na post premiéra SR sa stretol, ako sa dalo očakávať, aj s nevôľou občanov. Politickí lídri opozičných strán sa okamžite snažia dokazovať, aká to bola chyba a pre štát doslova pohroma. Pokus o zrušenie špeciálnej prokuratúry či možné zníženie schopnosti štátu bojovať s korupčnou trestnou činnosťou odštartoval protesty.

Každopádne, nemenej veľká časť Slovenska je viac-menej spokojná, že má Slovensko skúseného lídra, ktorý nemieni byť iba bábkou v rukách Európskej únie. Keďže voľby vyhral a dokázal vytvoriť vládu, je zrejmé, že veľké množstvo ľudí skutočne za Ficom stojí.

Slovenský novinár, autor knihy Obyčajný Matovič: Homo vulgaris a šéfredaktor spravodajského webu Aktuality.sk Peter Bárdy v jednom zo svojich najnovších príspevkov zaujal názorom na aktuálne ciele Róberta Fica. Hlavne teda jeden.

Andrej Danko veľmi správne pochopil, že Fico má s jeho stranou len jeden cieľ – sfúzovať ju so Smerom. Podobne aj stranu Republika,“ napísal. Podľa jeho slov sa taktiež Andrej Danko rozhodne bude brániť strate suverenity jeho strany.

„Andrej Danko oživil tak roky trvajúci vzájomný konflikt s Petrom Pellegrinim, ktorý je ešte z čias, keď sa dnešný šéf Hlasu stal predsedom vlády. Danko ho neomalene považoval za Ficovu podržtašku a dával mu to najavo pri akejkoľvek príležitosti. Aj v mediálnych výstupoch.“

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/robert.fico