Známy politik z nemeckej spolkovej krajiny Hesenko spáchal poďla vyšetrovateľov samovraždu, pričom jeho telo objavili pri železničnej trati. Minister nezvládol znepokojivú ekonomickú situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktorému nedávno podľahlo po prvýkrát len pármesačné bábätko.

Nemecko sa pred pár hodinami zahalilo do čiernych farieb. Thomas Schäfer, minister financií nemeckej spolkovej krajiny Hesensko, spáchal samovraždu. Podľa informácií portálu Welt objavila telo 54-ročného muža polícia v sobotu poobede pri železničnej trati, pričom neskôr obeť identifikovali ako ministra.

Smutnú správu potvrdil zdrvený premiér Hesenska Volker Bouffier. Podľa jeho slov zosnulého ministra veľmi a hlboko znepokojovalo to, ako by mal vyriešiť ekonomické dôsledky pandémie koronavírusu v krajine. Dodal tiež, že politik pracoval vo dne v noci, aby pomohol nájsť optimálne riešenie pre krajinu. Ministrom bol pritom od roku 2010.

Poznám len málo osobností, ktoré by boli tak zásadové, zaujímavé a spoľahlivé, ako bol Thomas Schäfer,” uviedol predseda krajského snemu Boris Rhein na adresu politika, ktorý patril k rešpektovaným a obľúbeným. Za sebou zanechal smútiacu manželku a dve deti, 9-ročného syna ako aj 12-ročnú dcéru. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: welt.de │ Foto: Twitter, YouTube/hrfernsehen