Zo zahraničia dorazili zlé správy. Svetová jednotka v obľúbenom loptovom športe skončila v nemocnici. 25-ročný úspešný športovec mal v pondelok ráno autonehodu, pri ktorej zahynul jeden človek.

Svetová jednotka v obľúbenej loptovej hre badminton v mužskej kategórii sa stala v pondelok ráno obeťou autonehody. 25-ročný Kento Momota sa presúval z Malajzijského turnaja na letisko vo vane, ktorý havaroval.

Podľa informácií JapanTimes na mieste umrel vodič, ktorému sa už nedalo pomôcť. Ďalší štyria ľudia boli zranení a prevezení do nemocnice. Jedným z nich je pritom samotný Momota, pričom medzi posádkou bol aj jeho kouč, tréner a britská badmintonová hviezda William Thomas. Hospitalizovaní utrpeli zranenia hlavy, ruky aj tváre. Momota má, našťastie, len ľahšie zranenia, ako zlomený nos a poranenia pier či tváre.

Športovec sa môže pochváliť hviezdnym rokom 2019, kedy vyhral 11 titulov, vrátane Svetového šampionátu, Ázijského šampionátu a All England Open. Malajzijský minister športu Saddig vyjadril poľutovanie nad tragickou nehodou, no na záver dodal optimistické slová: “Zranení sa rýchlo zotavujú a všetci štyria sa tešia stabilnému stavu”.

Zdroj: japantimes.co.jp │ Foto: Twitter, YouTube/Astro Awani, Instagram/momota_kento