Zlatá lopta – ocenenie pre najlepšieho hráča sveta, ktoré sa odovzdáva každoročne od roku 1956 malo jasného favorita, ktorý aj zvíťazil. V zákulisí sa však hovorí o škandále.

[sociallocker]Z nominovanej tridsiatky sa do úplného finále dostali zástupcovia troch najslávnejších a aktuálne najlepších španielskych klubov, a to Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, Lionel Messi z FC Barcelony a Antoine Griezmann z Atletica Madrid. O víťazovi už dlhšiu dobu takmer nebolo pochýb, veď aj stávkové kancelárie vypisovali kurz na víťazstvo Cristiana Ronalda pod úrovňou 1,1:1, zatiaľ čo na jeho súperov bol kurz vyšší ako 10:1.

Portugalský kanonier v službách Realu aj zvíťazil, no povráva sa, že si cenu prevzal už skôr, pretože sa nemohol kvôli klubovým povinnostiam zúčastniť vyhlásenia. S madridským gigantom je totiž momentálne v Japonsku, kde sa chystá na MS klubov. Keďže táto anketa je pod záštitou renomovaného časopisu France Football, v ktorom majú byť fotky a rozhovor s víťazom, Ronaldo údajne o svojom víťazstve vedel vopred a samotný rozhovor aj s fotením už absolvoval pred odletom.

aa1-kopirovatČo prihralo Ronaldovi štvrtý triumf v tejto ankete?

  • s Realom Madrid vyhral Ligu Majstrov, v ktorej strelil neuveriteľných 16 gólov a pridal aj presný zásah z pokutového kopu, ktorý rozhodol finále
  • s Portugalskom vyhral Majstrovstvá Európy
  • V španielskej lige strelil 35 gólov

Anketu Zlatá lopta ovládli hráči španielskej ligy, veď prvý hráč mimo španielskej ligy sa umiestnil až na siedmom mieste! Tu je top15 roku 2016:

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Portugalsko)
2. Lionel Messi (Barcelona/Argentína)
3. Antoine Griezmann (Atlético Madrid/Francúzsko)
4. Luis Suárez (Barcelona/Uruguaj)
5. Neymar (Barcelona/Brazília)
6. Gareth Bale (Real Madrid/Wales)
7. Rijád Mahrez (Leicester/Alž.írsko
8. Jamie Vardy (Leicester/Anglicko)
9. Pepe (Real Madrid/Portugalsko)
10. Gianluigi Buffon (Juventus/Taliansko)
11. Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund/Nemecko)
12. Rui Patricio (Sporting Lisabon/Portugalsko)
13. Zlatan Ibrahimovic (Manchester United/Švédsko)
14. Arturo Vidal (Bayern Mnichov/Chile)
15. Paul Pogba (Manchester United/Francúzsko)

[poll id=”50″]

Zdroj: idnes.cz | Foto: Youtube, Facebook
[/sociallocker]