V uplynulých hodinách zarmútila hudobných fanúšikov smutná správa o úmrtí člena známej kapely. Bubeník zomrel 29. októbra v ranných hodinách. Podľa dostupných informácií skonal na následky vážneho zranenia, kým jeho smrť oznámili členovia skupiny.  

Fanúšikovia oplakávajú smrť hudobníka z americkej punkovej kapely Dead Kennedys, ktorá sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1978. Po ôsmich rokoch sa rozpadla, no s príchodom nového milénia sa znova dala dokopy a skupina hrá dodnes. Na koncertoch im však už bude chýbať jeden z dôležitých členov, D. H. Peligro.

Talentovaný bubeník mal utrpieť vážny úraz hlavy po nešťastnom páde z výšky. Jeho zranenia boli natoľko vážne, že im podľahol. Zomrel vo veku 63 rokov v Los Angeles. ,,V nasledujúcich dňoch oznámime detaily týkajúce sa poslednej rozlúčky. Žiadame verejnosť, aby rešpektovala súkromie jeho rodiny v tomto ťažkom čase,“ oznámila skupina na sociálnej sieti.

Peligro hral s kapelou Red Hot Chilli Peppers, no nezhody s ostatnými členmi ho napokon dohnali k rozhodnutiu skupinu opustiť. Vzťahy nakoniec urovnal s basgitaristom Michaelom Balzarym a frontmanom Anthonym Kiedisom. Do formácie sa však už nevrátil a neskôr sa stal súčasťou hudobného zoskupenia Dead Kennedys, s ktorým hral takmer 25 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dead Kennedys  |  Foto: FB/Dead Kennedys, Twitter, Pixabay