Širokú verejnosť zasiahla mimoriadne smutná správa o náhlom skone významného doktora, ktorý bol medzi svojimi pacientmi veľmi obľúbený. Počas svojho života sa však venoval aj politike na komunálnej úrovni.

V sobotu (26. novembra) zomrel vo veku 68 rokov Gabriel Pavelek, ktorý bol ušno-nosno-krčným (ORL) špecialistom. Podľa dostupných informácií mal prehrať svoj boj nad zákernou chorobou, s ktorou bojoval dlhé roky. Mnohí jeho pacienti sa s ním lúčia na sociálnej sieti, kde mu ďakujú za jeho opateru a ochotu kedykoľvek pomôcť.

Uznávaný odborník sa v roku 2010 dokonca stal riaditeľom trnavskej nemocnice, no o dva roky neskôr ho odvolala nová ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská. Aj napriek tomu stále pôsobil ako predseda združenia neštátnych lekárov Aeskulap v trnavskej poliklinike.

Pavelek bol taktiež dlhé roky poslancom Mestského zastupiteľstva v Trnave, a zároveň aj poslancom Trnavského samosprávneho kraja. V roku 2009 kandidoval na predsedu Trnavského Vyššieho územného celku (VÚC), pričom ho podporovali strany KDH, SDKÚ-DS, SaS, OKS a Misia 21. V komunálnych voľbách však neuspel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, trnavskyhlas.sk | Foto: YT/Naše MesTTo, Pixabay