Krásna a talentovaná talianska herečka Gina Lollobrigida nás opustila vo veku 95 rokov. V pondelok vydýchla poslednýkrát, pričom odkaz do neba jej okamžite poslali známe tváre filmového plátna, no aj politiky. Posledné slová venovala svojej niekdajšej rivalke aj Sophia Loren.

Gina Lollobrigida patrila k najkrajším a najtalentovanejším umelkyniam filmového plátna. Počas jej éry ju muži milovali a ženy k nej vzhliadali. V pondelok vydýchla poslednýkrát vo veku 95 rokov. Krásna herečka sa počas filmovej kariéry preslávila rolami vo viacerých snímkach.

Medzi najznámejšie filmy patrí Zvonenie na poplach, Pozor, banditi!, Krásky noci, Fanfán Tulipán, Rimanka, Chlieb, láska a fantázia, Chlieb, láska a žiarlivosť, Šalamún a kráľovná zo Sáby a v neposlednom rade aj Chrám Matky Božej v Paríži. Gina sa v mnohých objavila na plátne po boku ďalších obrovských hollywoodskych hviezd.

Jej najväčšou verejnou rivalkou a filmovou sokyňou bola Sophia Loren. Herečka na margo úmrtia svojej kolegyne podľa Deadline uviedla, že je hlboko otrasená a zarmútená smrťou Giny. Samotná Lollobrigida pre magazín Vanity Fair v roku 2015 poznamenala, že konflikt herečiek vyvolala práve Lorenová a považovala ho za “skutočne nudný”. Smútok medzi športovými fanúšikmi vyvolala správa o smrti 39-ročného majstra sveta, ktorého našli s prestrelenou hlavou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: deadline.com │ Foto: Twitter, YT/Guardian News