Zvláštny „benefit“: Ako Briti nečakane ušetrili 300 miliónov libier?

Dátum:

Ako iste viete, Veľká Británia už nie je členom Európskej únie. To pre jej ekonomiku i celkové fungovanie znamenalo veľa zmien, a to ako tých pozitívnych, tak i negatívnych. Avšak, niektoré údaje za rok 2021 prekvapili, vrátane niečoho, čo David Jones, jeden z bývalých ministrov, nazval vítanou výhodou Brexitu.

Zistilo sa totižto, že za rok 2021 krajina ušetrila približne 300 miliónov libier, čo je približne 350 miliónov eur, na dotovaní zahraničných študentov z krajín Európskej únie. „Naši daňoví poplatníci platili za vzdelanie tisícov zahraničných študentov, ktorí nemali záujem svoj dlh tejto krajine vrátiť. Po odchode z EÚ môžeme spoplatňovať študentov z krajín EÚ rovnako, ako študentov z mnohých ďalších krajín, ktorí sa hlásia na britské školy. To dokazuje, ako múdro sme hlasovali pre Brexit,“ zneli jeho slová.

V poslednom roku pred Brexitom študovalo na vysokých školách vo Veľkej Británii približne 153-tisíc študentov z krajín Európskej únie, pričom niektoré významné školy a obory sú poriadne drahou záležitosťou, veď také štúdium medicíny na prestížnej univerzite stojí ročne viac, než zarobí priemerný Slovák. Po Brexite bol zaznamenaný až 50-percentný pokles záujmu zahraničných študentov o štúdium v krajine. Tí ostatní musia rešpektovať prislúchajúce poplatky.

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Pixabay

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...