Prípad dvadsaťjedenročnej Terezy H. z Uherského Hradište, ktorú zadržali na pakistanskom letisku pri pašovaní deviatich kíl heroínu naberá na obrátkach. Príbeh mladej Češky, ktorá za vidinou ľahko zarobených peňazí neváhala riskovať svoj život i slobodu, napäto sleduje celé Česko, Slovensko ale i Pakistan. Hrozí jej dokonca trest smrti, či doživotné väzenie.

Tereza, ktorá do tejto moslimskej krajiny prišla za prácou modelky, však poslušne spolupracuje s príslušnými úradmi a konečne sa vyšetrovateľom podarilo v tomto drogovom prípade pohnúť o kúsok ďalej.

Zatkli totiž muža, ktorého počas výsluchu udala samotná Tereza. Urobila tak, aby si zachránila svoju vlastnú kožu, napriek tomu, že sa bála o svoj život. Jej strach možno vidieť aj v uniknutom videu z jej výsluchu.

Zadržaný muž sa venoval obchodovaniu z nehnuteľnosťami. Ten počas výsluchu udal ďalšieho člena tejto organizovanej skupiny. A zdá sa, že sa takto nad nimi postupne sťahuje slučka a budú sa postupne odkrývať mená a tváre, ktoré sú zapletené v pašovaní. Nie je ani vylúčené, že mali medzi sebou človeka na letisku, ktorý sa staral, aby pašujúci pokojne prešiel cez bezpečnostné kontroly.

V deň Terezinho zadržania totiž stihla bez problémov prejsť cez dve kontroly a podozrivý nález objavili až pri tretej kontrole. Každopádne sa o tento mediálne známy prípad strhla bitka o vyšetrovanie medzi colníkmi, protidrogovým útvarom a leteckou políciou.

Nakoniec sa však rozhodlo, že pre tento prípad bude vytvorený spoločný vyšetrovací tím (JIT), v ktorom budú mať zastúpenie všetky vyšetrovacie úrady. Tereza sa momentálne nachádza vo vyšetrovacej väznici v Láhaure.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook, Pixabay | Video: Youtube