Kým mnohí aktivisti i dobrovoľníci bojujú za práva zvierat a podmienky pre ich dôstojný život, stále sa medzi Slovákmi nachádzajú aj takí, čo im neváhajú ubližovať. Vyšetrovateľ oddelenia Trenčín najnovšie obvinil 62-ročného muža z obce Horná Poruba, ktorý utýral vlastného psa sekerou.

Policajná hovorkyňa Zuzana Hrabovská informovala verejnosť o obvinenom F. M. z Hornej Poruby, ktorý v apríli tohto roka na dvore rodinného domu ubil na smrť svojho 1,5-ročného psa. Kríženca čiernej farby mal najskôr trikrát udrieť motykou do oblasti hlavy a následne ho ešte trikrát udrieť do toho istého miesta sekerou.

Pes v dôsledku ataku utrpel trieštivé zlomeniny lebečných kostí, ktoré mali za následok devastačné poranenia mozgu a masívne krvácanie do lebečnej dutiny. Tyran konal v rozpore so zákonom o veterinárnej starostlivosti a svojim konaním spôsobil zvieraťu zbytočné utrpenie, neprimeranú bolesť a následnú smrť.

“Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o  veterinárnej starostlivosti. V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera, je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania,” upozorňuje Zuzana Hrabovská.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol