Peter Sagan, slovenský národný hrdina, ktorý sa po prestupe do nového tímu stane najlepšie plateným cyklistom sveta, sa rozhodol tento veľký míľnik vo svojom živote oficiálne oznámiť na Facebooku, kde jeho aktivity sleduje viac ako osemsto tisíc fanúšikov.

[sociallocker]Slovenský Tourminator, Peter Sagan (26), bude po novom od roku 2017 pôsobiť v nemeckom tíme Bora. Jeho ročný plat by mal predstavovať 6 miliónov eur. Toto dnes Peter odkázal fanúšikom na svojej oficiálnej facebookovej stránke:

“S veľkým potešením môžem oficiálne oznámiť, že od roku 2017 sa stanem súčasťou tímu BORA-HANSGROHE. Rád by som poďakoval vedeniu tímu, ako aj hlavným sponzorom BORA a Hansgrohe za ich dôveru, ktorú mi preukázali, a tiež za posilnenie ich záujmov v cyklistike. Prechod k najvyššej kategórii WorldTour a stanovenie ambicióznych cieľov je pre nás prioritou. Verím, že BORA-Hansgrohe je pre mňa ten pravý tím, aby som nadviazal na moje úspechy v tíme Tinkoff z uplynulých dvoch rokov.”

Pod patronátom Olega Tiňkova, ruského biznismena, Peter dosiahol viacero životných úspechov, vrátane titulu majstra sveta a niekoľkých zelených dresov pre výhercu šprintérskej bodovacej súťaže na Tour de France. Veríme, že sa mu bude dariť aj v novom tíme a že bude aj naďalej brilantne reprezentovať Slovensko vo svete.

Zdroj: Facebook | Foto: commons.wikimedia.org[/sociallocker]