To, že slovenská spoločnosť je rozdelená, nie je nijakým tajomstvom. Už septembrové predčasné voľby, ktoré vyhral SMER to začali a triumf Petra Pellegriniho v 2. kole prezidentských volieb napätie a nenávistné prejavy ešte zvýšil.

Mnohí ľudia totižto po voľbách začali haniť seniorov, o čom prehovoril aj predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian. Podľa jeho vlastných slov sa hneď od nástupu novej vládnej koalície začali útoky na seniorov pre výšku ich dôchodkov: „Vraj žijeme na úkor tejto spoločnosti a na úkor mladých ľudí.“

Teraz mnohí, dá sa predpokladať, že voliči Ivana Korčoka, hanili dôchodcov z toho dôvodu, že väčšina z nich zrejme volila Petra Pellegriniho, čím mu pomohla do paláca.

„Na celoslovenskej oslave Medzinárodného dňa žien sme oficiálne podporili kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky Petra Pellegriniho,” odkázal šéf spomínaného spolku  Michal Kotian 11. marca tohto roku vo videu na sociálnej sieti. Po voľbách nezabudol pridať status, v ktorom Pellegrinimu gratuloval k víťazstvu.

Zdroj: Pluska | Foto: Depositphotos, FB/Peter Pellegrini