Napriek skutočnosti, že na Slovensku je momentálne vyhlásený núdzový stav, ktorý bol predĺžený do 19. marca, mnohí občania ignorujú nielen nariadenie ostávať doma, ale aj štandardné predpisy. 42-ročná žena z obce Cífer (okr. Trnava) bola totiž prichytená za volantom pod vplyvom alkoholu.

Polícia informovala verejnosť, že začiatkom pracovného týždňa, približne o 18.00 hod., bola v dôsledku požitia alkoholu pred jazdou zaistená vodička s autom Audi A4. Pred odbočkou na čerpaciu stanicu sa dostatočne nevenovala šoférovaniu a na Bulharskej ulici narazila do dopravnej značky. Predmetné nepovažovala za prekážku a pokračovala v jazde smerom na Cífer, kde ju už zastavila policajná hliadka.

„Pri kontrole ju podrobili dychovej skúške, ktorá dopadla „nad očakávania“. Cíferčanka nafúkala 1,44 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 3 promile. Policajti ju ihneď obmedzili na osobnej slobode a previezli ju do cely policajného zaistenia v Trnave,“ uviedla hovorkyňa Zlatica Antalová. Opitej vodičke, ktorá bola obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, hrozí jeden rok za mrežami, pričom sa podrobí superrýchlemu konaniu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol