Zrušenie či predĺženie núdzového stavu na Slovensku spôsobilo na politickej pôde hotové zemetrasenie. Názory politikov k tejto téme sa líšili viac ako kedykoľvek predtým. Samotný predseda parlamentu Boris Kollár priznal, že sa obáva veľkého nesúhlasu zo strany poslancov. Po dvoch dňoch napokon došlo k rozhodnutiu!

Rokovanie o núdzovom stave v krajine sa nieslo v duchu ostrých vyjarení politikov, pričom na rokovaní vlády v priebehu dvoch dní vystúpilo viac ako 20 rečníkov. Je to iba pár hodín, čo napokon došlo k definitívnemu rozhodnutiu. Núdzový stav sa predĺži od 8. februára o ďalších 40 dní, čiže do 19. marca. Na rokovaní sa zúčastnilo 118 poslancov, pričom 83 z nich hlasovalo za predĺženie súčastného stavu.

Rokovanie sprevádzalo množstvo vyjadrení politikov z koalície i opozície. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková upozorňovala, že núdzový stav je dôležitý na reprofilizáciu lôžok v nemocnicni a celkovú hospodársku mobilizáciu. Minister práce Milan Krajniak zase upozornil, že iba takýmto spôsobom je možné pomôcť klientom i zamestnancom v zariadeniach sociálnych služieb. Podľa jeho slov vďaka núdzovému stavu im môže štát doručiť ochranné pomôcky.

Opozičný Smer-SD aj mimoparlamentná strana Hlas-SD s núzovým stav nesúhlasili. Sú presvedčení, že koalícia chcela predĺžiť núdzový stav iba kvôli zákazu zhromažďovania sa a štrajkov, ktorých sa majú báť. Poslanec Blanár taktiež oznámil, že v dokumente, ktorý sa týkal návrhu na predĺženie núdzového stavu, sa nenechádzali žiadne účinné opatrenia ani návhry na ochranu zdravia občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, NR SR