Téma koronavírusu a aktuálne aj očkovania je momentálne medzi Slovákmi mimoriadne diskutovanou. Kým jedna časť obyvateľstva je výrazne proti zaočkovaniu vakcínami, tá druhá je pripravená jedno vpichnutie absolvovať, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť k bežnému životu.

Svoje o tom vie aj Adela Vinczeová, ktorá nedávno nakazila svojho otca. Jozef Banáš napokon skončil v nemocnici a po skončení hospitalizácie výrazne zmenil názor na Covid. Moderátorka, ktorá sa stala aj tvárou očkovacej kampane, sa snaží medzi obyvateľmi šíriť osvetu a objasnila aj svoj postoj k súčasnej pandémií.

Ako prezradila v rozhovore pre Aktuality, najprv svoju účasť v kampani zvažovala, no napokon si povedala, že do toho pôjde. Vyjadrila sa na adresu konšpirátorov aj pochybovačov ohľadne obsahu vakcíny. „Sú to klasické argumenty, že vakcína vznikla rýchlo a nevieme, čo v nej je. Ani pri rôznych iných vakcínach nevieme, čo v nich je a necháme si ich pichnúť. Ja som minulý rok absolvovala dve očkovania – proti tetanu a vírusu HPV. Možno aj ja budem mať nejakú nepeknú reakciu od očkovania, ale to k tomu patrí,“ myslí si.

Adela tiež dodala, že v aktuálnej situácií nevidí iné východisko zo slepej uličky, ako sa nechať zaočkovať.Môžeme sa dať ešte premoriť a zomrie 10 000 ľudí, zdravotníctvo to nezvládne, môžeme ísť aj cestou všeobecného prijatia smrti. Nie som teraz fanúšik všetkých vakcín, že sa chodím očkovať zo zábavy, lebo ma to strašne baví a napĺňa. Pozerám sa na situáciu, aká je, a nevychádza mi iné riešenie,” priznáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/TV BRATISLAVA – metropolitná TV, IG/viktorvincze