Adela Vinczeová sa stala v priebehu rokov overenou značkou, ktorá je zárukou úspechu. Niet preto divu, že firmy, neziskové organizácie, ale aj televízne stanice dúfajú, že sa stane tvárou práve ich produktu či relácie. Najnovšie sa stala ambasádorkou zbierky Biela pastelka pod taktovkou občianskeho združenia Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS).

Nedávno však bola zverejnená zbierka s rovnakým názvom! ,,…Je nám ľúto, že stačilo, aby si niekto k nášmu názvu pridal iba slovíčko Orava a môže zbierkovať,“ uviedol na sociálnej sieti predseda ÚNSS Branislav Mamojka. Skupina ľudí si tak zrejme povedala, že využije známe meno organizácie, a zároveň staví na nepozornosť ľudí, ktorí by chceli prispieť a pomôcť tak zdravotne znevýhodneným osobám.

Z takýchto nekalých praktík bola v šoku aj Adela, ktorá sa nestačila diviť zo správania niektorých Slovákov. „Prekvapilo ma, ako ľahko sa dá zneužiť akákoľvek zbierka. Ako ambasádorku Bielej pastelky ma to zamrzelo o to viac. Ale verím, že ľudia budú aspoň pozornejší a že to bude mať osvetový efekt do budúcna,“ uviedla Vinczeová pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Biela pastelka, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska