V sobotu (20. februára) informoval verejnosť poslanec NR SR Ján Richter o úmrtí svojho straníckeho kolegu a starostu obce Hurbanova Ves Ľubomíra Petráka (Smer – SD). Na jeho závažný zdravotný stav pritom upozornil iba pred pár hodinami predseda strany Róbert Fico, ktorý však neuviedol žiadne bližšie informácie.

Vo veku 59 rokov odišiel na večny odpočinok Ľubomír Petrák, ktorého smrť zasiahla mnohých politických činiteľov. „Odišiel človek, s ktorým som spolupracoval desiatky rokov. Ľubo Petrák bol poctivý a pracovitý kolega a vzorný otec rodiny,“ uviedol Ján Richter na sociálnej sieti, pričom posledné slová mu venoval aj predseda strany SMER – SD Róbert Fico: “Ľubo Petrák bol môj 30-ročný politický kolega a osobný priateľ. Každý, kto ho bližšie poznal, musí za ním smútiť. Ľubo, odpočívaj v pokoji.”

Posledné slová mu však odkázalo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR: “So zármutkom sme prijali správu, že dlhoročný poslanec, odborník na školstvo a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Ľubomír Petrák podľahol zákernej chorobe,” pričom následne vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým.

O čosi konkrétnejší bol poslanec Tomáš Valášek, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že Petrák skonal v dôsledku pandemického ochorenia Covid-19. “Zomrel na Covid-19. Napriek tomu, že sme boli z opačných strán politického spektra, vychádzali a spolupracovali sme veľmi dobre. Vážil som si ho, aj jeho seriózny prístup a dlhoročné skúsenosti. Bude nám chýbať,” prezradil nominant zo strany Za ľudí.

K úmrtiu poslanca sa vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý bol o čosi osobnejší. “Ľuba Petráka som mal rád. Považoval som ho defacto za omyl v Smere a veľakrát som mu to aj povedal. O život ho pripravil zabiják, ktorý jeho kolegovia bez rúšok na námestiach 17. novembra podlo spochybňovali. Odpočívaj v pokoji.” 

Zdroj: FB/Smer – SD, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR