Národná kriminálna agentúra sa od ranných hodín pohybuje v priestoroch Úradu vlády. Dôvodom má byť známa kauza Súmrak, v ktorej sú obvinení aj známi politici opozičného spektra. Polícia prišla rekonštruovať tajné stretávky, ktoré mali prebiehať za vlády Roberta Fica.

Podľa informácií Aktualít sú od ranných hodín na Úrade vlády tri autá, vrátane policajného. Dôvodom návštevy polície má byť rekonštrukcia tajných stretnutí, ku ktorým malo dochádzať v budove za vlády Roberta Fica. O stretávkach hovorí v rámci kauzy Súmrak Ľudovít Makó, pričom neskôr má doraziť aj František Imrécze. O Ficovi a Lučanskom nedávno prehovoril i Bernard Slobodník.

Podľa obvinení sa mal na Úrade vlády stretávať Robert Fico, Robert Kaliňák a Norbert Bödör s ďalšími osobami, pričom mali okrem iného zháňať kompromitujúce materiály na vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku. Neskôr sa k rozposlaniu dokumentov o účtovníctve Kiskovho KTAG priznal kamarát Bödöra, Tomáš Rajecký.

Makó a Imrécze majú dnes ukázať, kde a ako dochádzalo k stretnutiam politických špičiek s políciou a ďalšími. Kaliňák tieto stretnutia, ktoré mali prebiehať v roku 2017, v minulosti poprel. V kauze Súmrak je spolu s politikmi Smeru obvinený aj Tibor Gašpar a Norbert Bödör, pričom sú stíhaní zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny, vyzraďovania daňového tajomstva, no i zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Televízia JOJ